Sneakersy – w czym tkwi ich fenomen?

Sneakersy – w czym tkwi ich fenomen?

Mimo, że śniegu na ulicy nie brakuje to każdy z nas marzy o tym aby wskoczyć w wygodne sneakersy! Ale czym one są i jak znalazły miejsce w naszej garderobie? To jest już dłuższa historia.

 

sneakersy www.aspent.pl

 

Co to są sneakersy?

Sneakersy to nic innego jak odmiana obuwia sportowego. Różni się ona tym, że ma ona grubszą podeszwę i mogą być na koturnie. Jednak nie są to buty do wyczynowego uprawiania sportu. Przede wszystkim mają one odpowiednio wyglądać na nodze i pasować do stroju. I znajdziemy różne odmiany sneakersów. Ale skoro nie wypada w nich grać w piłkę ( jeśli nie chce się ich zniszczyć ) to co je łączy z butami sportowymi? Na pewno będzie to wygoda i lekkość. Te buty z założenia mają być do codziennego użytku, więc nie są one ciężkie. Używa się w nich przewiewnych materiałów tak aby stopa mogła odpocząć w słoneczne dni. Co do wygody. Można tutaj wspomnieć o tym, że z jednej strony muszą one być przyjemne dla użytkownika a z drugiej, że powinny pasować do większość ubrań. Raczej w tym tkwi ich największy atut.

Co sprawiło, że sneakersy stały się takie popularne?

Na pewno jest to zasługa dużych marek. Tak samo jak Adidas czy Nike to nie tylko obuwie dla sportowców ale też dla osób które szukają wygodnego obuwia na co dzień. Jednak te firmy charakteryzują się tym, że są dość drogie jeśli nie kupuje je się w out lecie. Więc pytanie jest takie. Czy płacenie za logo marki które może nieść ze sobą przekaż, że jest to super modne i w tych butach poczujesz się jak piękny/a i silny/a jak pan/pani z obrazka jest logiczne? Musisz samemu o tym zdecydować. Ale miej na uwadze, że buty tych marek nie są wykonane z jakiś innych, lepszych materiałów czy został w nich zastosowany jakiś lepszy system szycia. Każda marka ma swoją fabrykę ale nie da się wymyślić innego nowatorskiego sposobu powstawania obuwia. Więc jeśli kupujesz buty dużych marek które są dobre ( a przynajmniej powinny ) to płacisz im też za marketing.

Podążanie za trendem czy zdrowy rozsądek?

W tym temacie samemu podejmij decyzję ale pamiętaj że, są marki które potrafią łączyć te dwie rzeczy. Rozsądna cena może iść w parze z fajnym designem. Tutaj przychodzi mi na myśl marka Imac. W ostatnich latach firma znacznie poprawiła swoje wzory co docenia coraz więcej osób. Dodatkowo buty mają rozsądną cenę i są równie wygodne co modele dużych marek. Zresztą sam/a zobacz!  
collage imac www.aspent.pl

 

Po więcej przykładów zapraszamy do naszego sklepu.


Zapraszamy również na nasz fan page gdzie regularnie pojawiają się nowe artykuły!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress