Renowacja obuwia – 4 proste kroki

Renowacja obuwia – 4 proste kroki

Czasami osoby które wchodzą do naszego sklepu pytają jak zadbać o buty aby nadawały się do ponownego użytku. A biorąc pod uwagę fakt, że zima powoli się kończy to wypadałoby zadbać o swoje buty zimowe. Rozwiązaniem na ich bolączki jest renowacja obuwia. W ten sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy bo nie trzeba kupować nowej pary i dodatkowo nie wymaga to dużo czasu.

 

renowacja obuwia www.aspent.pl

 

Renowacja obuwa – 4 proste kroki

Renowacja obuwia nie jest czasochłonnym zajęciem. Zazwyczaj można ją przeprowadzić w 15 minut a buty będą po niej wyglądały dużo lepiej. Tak, więc zaczynajmy:

Pierwszą rzeczą jaką trzeba wykonać to dokładnie umyć buty. Można to zrobić za pomocą mokrej chusteczki lub letniej wody z mydłem. Jak będziesz używać drugiej metody to skorzystaj z gąbki lub szczotki. Nie lej strumienia wody bezpośrednio na buty. Wtedy nie potrzebnie je zamoczysz i możesz je zniszczyć.

Następnie po tym musisz poczekać aż buty wyschną. I podczas ich wysychania możesz zająć się innymi rzeczami. Tylko pamiętaj! Nie stawiaj ich na grzejniku czy obok niego z tego względu, że mogą się one wtedy łatwiej rozkleić. Nich się suszą w pokojowej temperaturze. Może to potrwać ale jest to niezbędne. Warto wtedy włożyć w buty papier lub drewniane prawidła ( jeśli się takie posiada ). W ten sposób wyciągniesz wilgoć ze środka buta. A prawidła spowodują to, że buty zachowają swój kształt.

Po tym jak buty wyschną trzeba spojrzeć na nie i ocenić czy nie straciły one koloru lub czy nie są na nich ślady soli. Jeśli buty się odbarwiły to warto jest użyć kremu, pasty lub innego środka który przywróci im kolor. Tylko przed tym zawsze przeczytajcie instrukcję jak użyć tego specyfiku. W kwestii śladów po soli. Zacieki po tej substancji można usunąć specjalnymi środkami które są do tego przeznaczone. Przy regularnym myciu nie powinny one powstawać.

Po tych wszystkich zabiegach można już odstawić buty na półkę czy inne miejsce gdzie będą leżakowały przez kolejne kilka miesięcy.


Zapraszamy również na nasz fan page gdzie regularnie pojawiają się informacje o naszych najnowszych kolekcjach oraz kolejne artykuły. Zajrzyj również na nasz sklep gdzie można znaleźć fajne modele!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress