Obuwie na haluksy – Jakie najlepiej wybrać?

Obuwie na haluksy – Jakie najlepiej wybrać?

Jakie jest najlepsze obuwie na haluksy?

Haluksy to jedna z tych przypadłości, które powodują duży dyskomfort podczas zakładania obuwia. Znacznie wydłuża ona proces wybierania go jak i zawęża pulę butów, które można kupić. Jednak na rynku istnieją firmy które tworzą obuwie na haluksy. Dostosowują się do potrzeb konsumenta i projektują swoje wyroby w ten sposób, aby można było zapewnić jak największy komfort chodzenia. Jednak na początek warto jest wiedzieć czym jest ta przypadłość i jak może powstać.

buty

 

Czym są haluksy?

Haluks jest to schorzenie które dotyka stopy. Objawia się ono deformacją pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego. Mo ono charakter biochemiczny. Jak to się objawia na zewnątrz? Paluch u stopy w coraz bardziej odchyla się w kierunku zewnętrznej części stopy i przestaje być dla niej oparciem. Zakres ruchu u jego podstawy ulega wtedy zawężeniu a przedstopie poszerzeniu. Dzieje się tak ze względu na osłabienie mięśni, braku stabilności w stawach skokowych oraz przez mniejszą elastyczność mięśni i stawów. Haluksy mają zazwyczaj podłoże genetyczne i jest to przypadłość którą się ( niestety ) dziedziczy. Jednak nie tylko sama biologia może przyczynić się do ich rozrostu. Do tego można dodać źle dobrane obuwie. Mowa tutaj o za ciasnym obuwiu bez odpowiedniej amortyzacji. Mogą ją również pogłębiać urazy mechaniczne, otyłość oraz wady postawy. Nasze ciało jest tak skonstruowane, że każdy poszczególny element wpływa na kondycję innego, więc nieprawidłowe rozłożenie masy ciała wpływa na stan kręgosłupa a on na nasze stopy.

Profilaktyka

Polega ona głównie na tym, aby nie pogłębiać już konkretnego stanu stóp. Jeśli chodzi o dziedziczenie tej przypadłości to warto się udać do specjalisty lub jeśli schorzenie jest już poważne to warto rozważyć zapisanie się na zabieg. Co do butów. W momencie przymierzania obuwia warto jest zwrócić uwagę czy nie jest ono za ciasne. Również kobiety które często chodzą w butach na obcasie mogę być na to narażone. Jednak haluksy nie eliminują już tego typu obuwia z użytku. Dla osób które lubią w nich chodzić polecamy buty z cofniętym słupkiem ( słupek znajduję się pod środkiem pięty ). Tak samo dla osób które mają już haluksy polecamy buty o poszerzonej tęgości ( h ) jak i szerszych czubkach.

I w tym miejscu polecamy buty marki Axel. Jest to marka która tworzy niezwykle miękkie modele. Ma poszerzoną tęgość oraz czubki butów. Z reguły tworzy buty na niewysokim obcasie i koturnie.

AxelAxel

 

Kolejnym przykładem mogą być buty Pesco które również mają rozszerzoną tęgość i są wykonane ze skóry naturalnej. Jest to bardzo miękki materiał który również zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Obcas jest z reguły niewysoki i zapewnia dobrą amortyzację. 
Pesco Pesco

Co do butów sportowych. Warto przed zakupem sprawdzić/przymierzyć czy są odpowiednio szerokie. Nie warto jest ćwiczyć w za małych rozmiarach. Co do butów z amortyzację. Z naszej strony możemy polecić buty DK i Skechers. Obie firmy mają dobrą amortyzację i materiały. Jedynie co je odróżnia to pochodzenie. Marka DK jest z naszego kraju a Skechers prosto ze stanów. 
DKSkechers

 

 


Zapraszamy również do obserwowania naszego fanpage gdzie na bieżąco pojawiają się nowe artykuły.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress