Jimmy Choo – Od kopciuszka do luksusowej marki!

Jimmy Choo – Od kopciuszka do luksusowej marki!

Jimmy Choo to jeden z tych twórców którzy wiodą prym w dzisiejszym świecie mody. Jest to jedna z tych osób które można wymienić obok Giuseppe Zanotti czy Christiana Louboutin. Buty i perfumy powstające spod ręki Jimma są przeznaczone głównie dla osób chodzących po czerwonym dywanie ale są również kolekcje na które może sobie pozwolić przeciętna osoba!

 

Jimmy Choo

Od kopciuszka do milionera!

Jimmy Choo nie jest z tych osób które miały lekko w swoim życiu. Urodził się on w Malezji w rodzinie szewców gdzie od początku szkolił się w projektowaniu obuwia. Mówi się, że swoją pierwszą parę uszył w wieku 11 lat. Czy to prawda? Nie mam co do tego pewności ale jest to bardzo prawdopodobne. W końcu miał się od kogo uczyć. Następnym krokiem w jego edukacji był wyjazd do Londynu gdzie ukończył szkołę. Przełomem w jego karierze było otworzenie warsztatu w starym zrujnowanym szpitalu gdzie powstawały jego pierwsze wzory butów. Udało mu się zabłysnąć i w dość szybkim tempie stać się majętnym człowiekiem. Warto jest wspomnieć, że miał on bardzo dobrego patrona. Była nim księżna Diana którą kochało tak wiele osób. Po tej znajomości przyszedł czas na magazyn Vogue. Jimmy Choo został tam bardzo dobrze przyjęty i zostało mu poświęcone 8 stron. Dzięki tym dwóm wydarzeniom jego wizerunek bardzo się wzmocnił co zapoczątkowało współpracę z Tamarą Mellon. Razem utworzyli Jimmy Choo Ltd. W ramach marki została stworzona luksusowa kolekcja pod kierownictwem naszego projektanta. Dom mody dalej funkcjonuje z sukcesami. Jego kolekcja z 2018 roku została bardzo ciepło przyjęta i w gruncie rzeczy dalej może chwalić się bardzo dobrą opinią!

Ale co jest tak szczególnego w jego butach?

Jimmy Choo tworzy zarówno buty dla mężczyzn i kobiet. Każda para jest ręcznie wykonywana z wysokiej jakości materiałów. Te modele zdecydowanie odchodzą od klasycznych i standardowych projektów. Stało się to za sprawą świeżego spojrzenia na dzisiejsze potrzeby. Pałeczkę po swoim wujku przejęła Sandra Choi – siostrzenica Jimma – która na tą chwilę przejęła warsztat. Buty tej marki mają podkreślać takie cechy kobiet jak siłę, niezależność, seksowność i świadomość tego, że to co na siebie wkładamy bardzo dużo mówi o samym sobie. Osoby które mogą pozwolić sobie na te buty nie mogą bać się eksperymentować i wdrażać nowych rzeczy do swojej garderoby. Tak samo jak można zaskoczyć się jakością tych butów warto jest nie zapominać o ich cenie. Tutaj kwoty wahają się od 1500 zł do 3000 zł.

Jimmy Choo to nie tylko buty!

Na tą chwilę w jego zbiorach można znaleźć również torebki i linię perfum. O jednym i drugim mam zdecydowanie mniejszą wiedzę ale jeśli choć w połowie są dobre jak buty to można je brać w ciemno!


Zapraszamy również na nasz fan page gdzie regularnie pojawiają się ciekawe materiały. Zajrzyj również do naszego sklepu! Mamy tam niemieckie jak i polskie marki w umiarkowanej cenie.

Źródła:

https://www.lipstiq.com/2017/150342/michael-kors-ready-take-jimmy-choo-rm4-8-billion-deal-2

https://www.xtra.com.my/BBBWany/category/viral-news/posts/what-can-we-learn-from-datuk-professor-jimmy-choo-rag-to-riches-story

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress