Jak dobierać skarpetki do butów – porada dla Panów

Jak dobierać skarpetki do butów – porada dla Panów

Dobrze dobrane skarpety są dopełnieniem stroju eleganckiego mężczyzny. Warto się nieco postarać aby wyglądały dobrze i były dopasowane do reszty garderoby.

Jako główną zasadę powinniśmy przyjąć, że skarpety dobieramy kolorystycznie do garnituru a nie do koloru butów. Przykładowo, kiedy nosimy granatowy garnitur i czarne buty, skarpetki powinny mieć odcień granatu. Jeżeli mamy na sobie jasny garnitur, to skarpetki jakie zakładamy powinny być nieco ciemniejsze, ale równocześnie jaśniejsze niż buty. Większość panów chodzących na co dzień w garniturach, wybiera czarne skarpetki by nie popełnić błędu. Z czarnymi skarpetami należy również postępować ostrożnie. W niektórych przypadkach, kiedy łączymy ze sobą elementy o tej samej tonacji czerni, możemy niechcący uzyskać efekt buta „za kostkę”. Jest to mało estetyczne i wygląda jakby buty i skarpetki były odcięte od reszty stroju. W niektórych kombinacjach kolorystycznych, zakładanie czarnych skarpetek wręcz odrzuca, przykładowo w połączeniu antracytu i brązowych butów – wtedy najlepiej pasują szare lub granatowe skarpetki.
A co z brązowymi? Brązowe skarpety najlepiej pasują do brązowych butów – nic odkrywczego. Pasują również do tweedowych spodni i sztruksu, ale tylko pod warunkiem, że te będą w tym samym kolorze. Można też brać pod uwagę ciemnoczerwone lub ciemnozielone spodnie. Przykładowo, w Wielkiej Brytanii nie jest wykroczeniem, jeżeli do czarnego garnituru i czarnych pantofli założymy czerwone skarpetki. Pamiętać jednak należy że ten sam kolor musi być gdzieś w górnej części stroju, np. Czerwona muszka, krawat lub poszetka.
Kolejna ważna sprawa – długość skarpetek. Skarpety powinny mieć odpowiednią długość. Jedna ze szkół uczy, że skarpety musza sięgać do kolan. Nie musimy się wówczas obawiać, że podczas siadania, widoczne będą nasze nogi czy łydki.
Problemu ze skarpetkami nie ma w lato kiedy zakładamy mokasyny. Po prostu nie zakładamy skarpet do mokasynów, chociaż z powodów zdrowotnych, aby uniknąć otarć i grzybicy, najlepiej ubierać skarpetki niewidoczne, czyli tzw. „stopki”.

 

Fot. raspberryheels.com

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress