Farbowanie obuwia – jak sobie z tym poradzić?

Farbowanie obuwia – jak sobie z tym poradzić?

Farbowanie obuwia jest to wada którą sprzedawca jak i klient nie do końca może przewidzieć. Ta przypadłość jest zależna od tego z jakich materiałów została wykonana para lub od tego jak intensywnie poci się stopa. Dotyczy ona zarówno butów skórzanych jak i wykonanych ze skóry ekologicznej.


 

Przyjmowanie reklamacji

Jeśli obuwie które założysz jest wykonane ze skóry naturalnej barwionej to ma prawo dojść do lekkiego farbowania. Jeśli jednak jest ono nadmierne to są już podstawy do reklamacji takiego towaru. Jednak aby reklamacja została uznana to musi zajść sytuacja gdzie powodem farbowania będzie materiał obuwia. Jeśli jednak obuwie było przemoczone lub przepocone to może być to uznane za powód farbowania i winnym będzie wtedy użytkownik obuwia. W tym przypadku jesteś na straconej pozycji i reklamacja jest zazwyczaj nieuznawana.

Kilka domowych sposobów jak poradzić sobie z farbowaniem:

  1. Wnętrze buta spryskaj lakierem do włosów. Następnie pozostaw buty na jakiś czas do całkowitego wyschnięcia. Kosmetyk tworzy ochronną warstwę co zapobiega dalszemu farbowaniu. Jednak lakier może się wytrzeć podczas użytkowania, więc trzeba będzie powtórzyć cały zabieg.
  2. Nasącz ścierkę octem i przetrzyj kilkakrotnie wnętrze butów. Dzięki temu barwnik w bucie utrwali się i przestanie farbować twoje stopy.
  3. Jeśli te dwie metody nie pomogą to warto skorzystać z preparatów do konserwacji obuwia. Można je nabyć w sklepie obuwniczym. Warto jest się spytać sprzedawcy jakiego środka użyć i dowiedzieć się jak powinno się go stosować.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress