Dzień Mężczyzn 2018 – Kiedy i dlaczego go obchodzimy?

Dzień Mężczyzn 2018 – Kiedy i dlaczego go obchodzimy?

Kiedy obchodzimy dzień Mężczyzn? Czy to jest to samo co dzień Chłopaka? W każdym razie nie jest to tak samo popularne święto jak dzień kobiet. Nie został on okupiony trudem i niezadowoleniem oraz nie towarzyszyły mu manifestacje czy inne pokazy siły.

dzień mężczyzn
Pomysł na dzień Mężczyzn pojawił się w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz wsparci kilkunastu osób z Ameryki, Europy Afryki, Azji i z Karaibów. Pojawił się raczej za inicjatywą ONZ która stwierdziła, że to świetny pomysł. Zapewnił on równowagę po między płciami na czym zależało całej organizacji.

A jak to wydarzenie obchodzimy w naszym kraju?

Na pewno nie jest to jakieś szczególne zdarzenie jak dzień kobiet. Jest to mniej popularne ale zasada jest taka sama. Tylko tym razem jest na odwrót i to kobiety składają życzenia mężczyzną i dają im prezenty. W naszym kraju na tą chwilę są próby spopularyzowana tego dnia. Obchodzimy go 10 marca czyli w najbliższą sobotę. Czy jest to to samo co dzień Chłopaka? Absolutnie nie! W dzień Chłopaka świętują głównie nastoletni mężczyźni.

Jakie prezent można podarować taki dzień?

Wszystko jest kwestią gustów. Jeśli masz w domu fana motoryzacji to warto pomyśleć nad prezentem z tej kategorii. Wszystko zależy od tego co dana osoba lubi robić. Pamiętaj! Zamiast prezentów zawsze możesz spędzić z nim czas co będzie przyjemne dla obu osób.


Z naszej strony życzymy wszystkiego dobrego oraz miło spędzonej soboty. Zapraszamy na nasz fan page gdzie będzie się pojawiało więcej artykułów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress