4 wskazówki jak dobrać odpowiednie czółenka!

4 wskazówki jak dobrać odpowiednie czółenka!

Za oknem śnieg i mróz ale prognoza pogody zapowiada nadejście wiosny! A wraz ze zmianą sezonu coraz częściej będą zakładane czółenka.

kobiece nogi i buty

Czółenka mają wiele fasonów które są wyposażone w paski i zapięcia różnej długości. Każdy z nich wygląda inaczej na nodze i będzie podkreślał inne części stopy. Dlatego warto jest zwrócić uwagę na pewne ich cechy/elementy podczas wyboru butów. W tym miejscu podamy Tobie kilka tipów jak dobrać odpowiedni czółenka do twojej figury.

Pierwszą i najpewniejszą metodą doboru butów jest znalezienie takich, które pasują do twojego stylu i gustu. Bo jak każdy wie podstawą jest dobre samopoczucie. Po za tym tuszowanie niedociągnięć figury fasonem butów może sprawić, że będziesz chodzić w takich które będą tobie przypominały o twoich wadach a nie zaletach. Tak więc jeśli masz wybór to w pierwszej kolejności patrz na fasony, które Ci odpowiadają.

A teraz przejdźmy do pasków i ich znaczenia:

    1. Jeśli masz większą kostkę to unikaj wszelkich pasków które będą ją przykrywały. Taki zabieg sprawi, że optycznie je pogrubią. Zamiast tego wybierz czółenka które będą lepiej eksponowały śródstopie, albo półbuty z paskiem nad odkrytą pięta. To odwróci uwagę od kostek i wydłuży twoje stopy.
    2. Jeżeli masz krótkie nogi to unikaj pasków w kształcie litery T na podbiciu. Skracają one nogę a w przypadku niewysokich osób mogą sprawić, że stopa będzie wyglądać na tęższą. Jeżeli jesteś niską osobą to rozważ zakup butów na obcasie. Zarówno dodadzą tobie kilka centymetrów jak wyszczuplą twoją sylwetkę.
    3. Jeżeli chcesz wydłużyć nogi, to najlepszym na to sposobem są półbuty z wysuniętym noskiem – z migdałowatym lub spiczastym noskiem.
    4. Jeśli masz szerszą stopę to nie zakładaj szczupłych butów z wysuniętym noskiem. Będą one niewygodne i będą cię piły w stopę. A jeśli będziesz do tego zmuszona to załóż je na krótko i zdejmij je jak najszybciej. Lepiej dobrze się bawić niż cierpieć całą noc. Wybieraj raczej półbuty z zaokrąglonymi noskami. Stopa wydaje się w nich mniejsza.

Czółenka Caprice Czółenka na słupku

Czółenka Jana Czółenka Marco Tozzi

 

Zapraszamy do spojrzenia na nasze modele. Gwarantujemy, że są wygodne i świetnie się sprawdzą wiosenną porą ;) Znajdziesz je tu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress