Crocsy – bardziej wygodne niż brzydkie?

Crocsy – bardziej wygodne niż brzydkie?

Bardzo wiele osób nie specjalnie interesuje się modą, ale gdy pojawiły się te buty, nikt nie przeszedł obok nich obojętnie. Dlaczego? Bo to najprawdopodobniej najbrzydsze buty świata. Mimo to cieszą się od kilku sezonów niegasnącą popularnością. Mowa tutaj oczywiście o Crocsach – nietypowym i brzydkim jak noc obuwiu, które podbija rynki. Na czym polega ich fenomen?

W Crocsach regularnie widuje się światowych celebrytów. Odpowiedzią na wszelkie pytania jest wygoda. A w tym przypadku jest ona ekstremalna i nie da się jej porównać z jakąkolwiek, jaką dają skórzane buty.  Crocsy przede wszystkim są lekkie. Jedna ich para waży zaledwie 160 gramów.  Buty te mają również wycięte otwory wentylacyjne  na wierzchu (charakterystyczne dziury), które zapewniają znakomity przepływ powietrza. Noga w nich w ogóle się nie poci. Podeszwa jest skonstruowana w taki sposób, że amortyzuje nacisk i przejmuje obciążenia, które normalnie powstają w biodrach, kolanach i dolnym odcinku kręgosłupa. Dzięki temu buty są ergonomiczne.

Nie ma problemu z dostępem do tego obuwia. Oferuje ja każdy sklep – zarówno stacjonarny jak i sprzedający buty on-line. Rozmiarówka Crocsów jest również dość przyjazna i prosta do dobrania.

Wykonane są ze specjalnego tworzywa – nazywa się ono Croslite. Jest ono zdolne absorbować wstrząs podczas stawiania stopy o wiele lepiej niż tradycyjne buty. Producent  twierdzi, że używanie Crocsów zmniejsza zmęczenie mięśni nawet o 62% w porównaniu do chodzenia w innych butach lub boso. Obuwie to jest również antybakteryjne i antygrzybiczne. Noga w nich nie generuje przykrego zapachu, ponieważ materiał jest odporny na wilgoć, w związku z czym zapobiega rozwojowi bakterii.

To dopiero część zalet tych butów. Mają one ortopedycznie wyprofilowane podeszwy. Materiał Croslite pod wpływem  ciepła zmiękcza się i automatycznie dopasowuje do kształtu stopy – tej cechy nie posiada żadne obuwie sportowe, ani trampki, ani adidasy. Na podeszwie znajdują się  wypustki, które masują stopę przy chodzeniu. Do podeszwy buta nie przykleja się brud i błoto ponieważ ich powierzchnia jest śliska. Są też bardzo wytrzymałe, dlatego, mówiąc żartobliwie, producent butów może mieć nie małe problemy – jak ma się rozwijać skoro nie ma potrzeby produkcji kolejnych egzemplarzy? Obuwie jest wodoodporne i antypoślizgowe. Pierwotnym przeznaczeniem Crocsów było chodzenie po śliskich łodziach i jachtach. Buty te nadają się również na domowe kapcie, ponieważ nie rysują podłóg, do tego szybko się je zakłada i zdejmuje. Wysoce odporne na odkształcenia, chwalą je sobie mężczyźni podczas wykonywania cięższych ogrodowych prac.

Buty te są dobre gdy spędzamy cały dzień na nogach,  przy różnych pracach, które wymagają stania, np. dla kasjerów lub fryzjerów. Firma pomyślała o grupach zawodowych. Istnieją specjalne modele dla personelu medycznego oraz gastronomii.

Podsumowując , chodzenie w Crocsach to zdrowie i wygoda. Pomimo ich wątpliwej urody warto jest mieć takie w domu lub na działce

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress