Christian Louboutin – Twórca długich szpilek

Christian Louboutin – Twórca długich szpilek

W mediach dużo się mówi na temat projektantów mody. Jednak w znacznej większości dominują osoby które zajmują się projektowaniem ubrań. Równie głośno jest na temat pokazów mody, gdzie prezentuje się najnowsze kolekcje. Jednak sama moda to nie tylko ubrania ale też i buty. Te choć mogą się wydawać mniej spektakularne również posiadają własnych wizjonerów. I właśnie jeden z nich Christian Louboutin który jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych twórców szpilek!

 

szpilki

 

Ale najpierw warto jest coś napisać o samej jego postaci. Christian Louboutin urodził się on 7 stycznia 1964 roku. O jego dzieciństwie nie mam zamiaru się rozpisywać. Tego typu informacje możesz znaleźć w Wikipedii czy na innych blogach. Z ciekawostki mogą napisać, że był wydalony ze szkoły trzy razy a w wieku 50 lat zdobył stopień naukowy.

Początki Kariery

Louboutin zaczął szkicować buty jako nastolatek. Mało go interesowały studia. Swoją pierwszą pracę rozpoczął na planie filmowym gdzie pomagał aktorom za kulisami. Jak każdy przechodził wtedy okres buntu. Los chciał, że imprezował on z takimi osobami jak Mick Jagger czy Andy Warhol. Jego pasja do szpilek rozpoczęła się w 1976 roku, kiedy odwiedził muzeum Musée national des Arts d’Afrique et d’Océanie na alei Daumesnil. Zobaczył tam znak Afryki, który zabraniał kobietom noszenia ostrych szpilek z obawy przed uszkodzeniem drewnianej podłogi. Zapamiętał on ten znak i wydarzenie które było jego inspiracją do tworzenia szpilek. Chciał w ten sposób uczynić kobiety silniejsze i pewniejsze. Jako zafascynowany kulturą nastolatek uciekł on do Egiptu i spędził rok w Indiach. Podczas tej podróży zebrał wiele inspiracji. Powrócił do Paryża gdzie stworzył i skompletował swój portfel z projektami i przedstawiał on je domom mody. Zatrudnił on się u Charlesa Jourdana. Następnie spotkał się z taką osobą jak Roger Vivier ( który wpadł na pomysł stworzenia sztybletu i butów z obciętą piętą ) i został jego uczniem. Pracował tam jako niezależny projektant i wymyślał on buty dla Chanel, Yves, Saint Laurent i Maud Frizon. Potem zrobił sobie krótką przerwę gdzie bawił się w ogrodnika a gdy zaczęło mu brakować pracy z butami założył własny salon. Aktualnie firma pracuje i rozwija się z sukcesami. Buty tej marki są kierowane do gwiazd. Zakupy w tym miejscu robią takie osoby jak Madonna, Joan Collins, Jennifer Lopez oraz inne sławne osoby ze świata show biznesu lub takie które na nie stać.

Znak rozpoznawczy

Jeśli chodzi o same buty to są one rozpoznawalne przez kilka elementów. Jednym z nich jest wysokość szpilek. Nie znajdziesz tam butów które mają mniej niż 120 mm. Ich podeszwa ma zawsze czerwony, lakierowany kolor. Jeśli chodzi o ofertę jaką prezentuje Christian Llouboutinbok to została ona trzykrotnie wyróżniona jako najlepsza na świecie. Oczywiście butów tej marki nie znajdziecie u nas ale warto jest wiedzieć kto zapoczątkował modę na długie szpilki. I tak jak to w życiu bywa. Gdy ktoś odnosi sukces zawsze muszą pojawić się naśladowcy. W internecie można odnaleźć bardzo dużo podróbek tych butów co jest rzeczą normalną. Tak samo jest z butami Nike czy Adidas. Firma na tą chwilę tworzy również obuwie męskie. Również posiada czerwoną podeszwę ale już bez szpilki ;)

Liczę, że ten krótki tekst lepiej przybliży wam osobę która wpadała na pomysł długich szpilek. W końcu wiele kobiet zawdzięcza mu fakt, że może założyć ten fason na nogi.


Zapraszamy na nasz fan page gdzie będzie pojawiało się więcej artykułów. Zachęcamy również do odwiedzania naszego sklepu gdzie pojawiają się ciekawe propozycje ze świata mody!

Źródła: https://media.gettyimages.com/photos/actress-lea-michele-and-shoe-designer-christian-louboutin-attend-the-picture-id131345779

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress