Buty a charakter – Co buty mówią o Twoim charakterze?

Buty a charakter – Co buty mówią o Twoim charakterze?

Buty a charakter

Kobiety nie lubią jak zarzuca się im zbyt dużą liczbę posiadanych butów, tym bardziej nie lubią jak wypomina się ilość pieniędzy wydanych na obuwie. Projektanci obuwia uważają, że to jakie buty wybieramy, jest odbiciem naszego charakteru. Są więc osoby, które mają w szafie 3 pary butów, inne mają ich 20, a są nawet takie, które posiadają kolekcję kilkuset par.

Podejście do obuwia rożni się w zależności od płci. Mężczyźni mają wciąż utylitarny stosunek do butów – najważniejsze jest dla nich aby były wygodne i spełniały swoją podstawową funkcję, czyli dobrze chroniły stopy przed pułapkami podłoża i pogody. Kobiety w kwestii butów są już zupełnie inne. Buty mogą kobiecie dodawać pewności siebie, seksapilu, pazura. Pomagają też kobietom niejako „wyrażać” swoje wnętrze. Osoba śmiała nie boi się eksperymentów, więc u takich Pań na nogach zobaczymy połączenia w stylu trampki plus obcas. Żywe i intensywne charaktery chętnie zakładają na nogi trampki lub wysokie obcasy. Nie boją się odważnych kolorów i nietypowych konwencji. Pewne siebie i lubiące prestiż osoby, to takie, u których na nogach zauważymy klasyczne i najbardziej znane modele butów. Biegają więc one w Nike’ach lub New Balance’ach, na spotkanie służbowe wybierają szpilki Louboutina a na imprezę kolorowe modele od Blahnika.

Warto wspomnieć również o czymś innym – wiele osób traktuje buty nieco po macoszemu. Na ogół mówi się, że buty widać najmniej. Podejście to można zauważyć na ulicach polskich miast. Buty często są brudne, przeżarte solą, zniszczone. Wystarczy przecież przetrzeć buty po powrocie do domu, aby były czyste i nie zalegała na nich biała warstwa soli. Wielu zapomniało, że obuwie jest fundamentem dobrze skomponowanego stroju. Jeżeli założymy piękne buty i średnio ładną sukienkę, wtedy całość będzie wyglądała dobrze. Jeśli jednak założymy byle jakie buty do najpiękniejszej sukienki, wizerunkowe niepowodzenie mamy gwarantowane. W naszym kraju panuje podejście sezonowego kupowania butów. Wiele ludzi woli wydać kilkadziesiąt złotych na buty, które będą służyły nam na jeden sezon. Tymczasem warto spojrzeć na kwestię inaczej. Jeżeli wydamy na zimowe buty kilkaset złotych, mamy gwarancję że pochodzimy w nich kilka sezonów. Pozwoli nam to zaoszczędzić wycieczek po sklepach oraz nieprzyjemności związanych z przeciekającą lub zbyt zimną podeszwą. Pamiętajmy że cierpi na tym również nasze zdrowie. Charakter obrazuje więc podejście do dbania o buty, jak często je kupujemy oraz w jaki sposób je użytkujemy. Wiele ludzi musi zmienić podejście do noszenia obuwia, mając na uwadze nie tylko względy ekonomiczne, czy aspekt modowy, ale przede wszystkim mieć przed oczami kwestię zdrowia.

Dbając o to jakie buty nosimy, czyszcząc je w odpowiedni sposób i konserwując, dbamy również o siebie. Dobierając mocne i wygodne obuwie, na które nie poskąpimy grosza, gwarantujemy sobie wygodę, dobry wygląd a nawet prestiż. Ochronimy również siebie przed przemoczeniem nóg lub ich wyziębieniem, a to pozwoli uniknąć nam przeziębień a nawet bóli reumatycznych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress